جلسه کمیته فضای سبز در شهرداری آق قلا

b_300_300_16777215_00_images_1571814424photo_2019-10-23_10-34-28.jpg

 

جلسه کمیته فضای سبز شهرستان در مورخه 98.7.28روز یکشنبه ، با محوریت ایجاد کمربند سبز ، در شهرداری آق قلا تشکیل گردید .
فرماندار محترم در این جلسه ضمن ارائه طرح فرمودند : ایجاد کمربند سبز در جلوگیری از ورود سیل به داخل شهر کمک خواهد کرد و هم می تواند جزو طرح های گردشگری برای شهروندان باشد .دایک فضای سبز به عنوان دیوار حفاظتی از طرح های حائز اهمیت برای فرمانداری بوده و تسریع در انجام این طرح بسیار مورد تاکید می باشد .

در ادامه آقای حسینی بعنوان پیمانکار این طرح فرمودند : این طرح یکی از طرح هایی است که پس از بررسی های میدانی در زمان سیل و بعد از آن به استانداری گلستان ارائه گردیده و مورد موافقت قرار گرفته است و مقرر می با شد که به طول 3620 متر در نقاط آسیب خیز اجرا گردد و در ادامه  توضیحاتی از طرح مورد ارائه به حاضرین جلسه ارائه دادند .
آقای اورمز ریاست محترم منابع طبیعی شهرستان نیز ضمن بیان نقطه نظرات خویش ،بیان نمودند : اینجانب با اصل طرح موافق می باشم ولی باید بحث حقوقی این طرح  ، وجود دامهای مراتع ، گونه های انتخابی جهت کاشت و همچنین نحوه واگذاری این طرح جهت نگهداری بعد از اجرا مورد بررسی دقیق قرار بگیرد .
در ادامه جلسه آقای اونق شهردار محترم نیز ضمن استقبال از طرح ارائه شده و تشکر از فرماندار محترم و عرض خیر مقدم به مدعوین جلسه ، آمادگی خود را جهت اجرای این طرح  اعلام نموده و عنوان نمودند که این یک طرح خوب و یک اتفاق خوب برای شهر و شهروندان خواهد بود .
آقای دلیجه نیز به عنوان ریاست محترم شورا از پیگیریهای فرماندار محترم تقدیر و تشکر نمودند .

در پایان بنا به پیشنهاد فرماندار محترم مقرر گردید :

1- با توجه به کمبود و اهمیت فضای سبز در شهرستان ، جلسات تخصصی فضای سبز هر دو هفته یکبار و جلسات فضای سبز شهرستان هر یکماه تشکیل گردد .
2- طرح کمربند فضای سبز نیز به طول 3620 متر در نقاط آسیب خیز در چند فاز عملیاتی و در چند نوبت اجرا گردد .
3- آقای حسینی به عنوان ارائه دهنده این طرح، نقشه های تهیه شده را در اختیار شهرداری و منابع طبیعی قرار دهد تا مکان یابی دقیق طرح انجام گیرد .
4- جهاد کشاورزی و مدیریت آب منطقه ای نیز مکلف به تامین خاک مورد نیاز شدند .

اضافه کردن نظر

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.